Yaşam

2023’ün Gözdesi Olacak Saç Kesimleri ve Modelleri En Çok Size Yakışacak!

2023’le birlikte yenilenmek ve bir ekip değişiklikler yapmak istiyorsanız birinci olarak saçlarınızdan başlayabilirsiniz. Saç kesiti adeta erkeğin makyajı olarak nitelendirebileceğimiz bir durum desek yeridir. Bilhassa hakikat bir berber tercihi ve şekillendirici saç eserleriyle istediğiniz ve en değerlisi size en çok yakışacak olan saç modelini bulabilirsiniz. Klasik tıraşlar ve tek tip imgeler artık hoşunuza gitmiyorsa 2023 yılıyla birlikte sıkça göreceğimiz kesitleri sizler için derledik, gelin birlikte bakalım.

1. Fade

2022’nin sonralarına hakikat bilhassa gençlerde sıkça görmeye başladığımız Fade modelinin en değerli noktası pak ve kusursuz geçişleri olması. Saç rengi fark etmeksizin epeyce havalı duran modele siz de bir talih verebilirsiniz.

Kusursuz geçişlerle birlikte orta makasların da başarılı olması lazım, bu yüzden güvendiğiniz bir berber tercih edebilirsiniz.

2. Dağınık Saç Kesimi

En cool modellerden biri de dağınık saç kesiti. Evet, bu model sizlere Amerikan gençlik dizilerindeki liselileri anımsatabilir. Aslında çok klasik bir model olsa da 2023’te yine revaçta olacak.

Geçtiğimiz yıllarda şekillendirilmiş ve jilet üzere duran saçlara göre artık doğallık tercih ediliyor. Bu model de doğallık arayanlara da birebir olacaktır.

3. Kısa Dağınık Saç Kesimi

Fazla doğal bir imgeden çok biraz ihtimamlı dursun diyorsanız dağınık saç modelinin kısası aradığınız model diyebiliriz. Saç şekillendirme eserleriyle birlikte tam istenilen imaja ulaşan bu kesim, hem spor hem de şık bir imaja sahip.

Özellikle geriye yanlışsız yapılmış bir fönün tesiriyle yüz sinirleriniz ortaya çıkacaktır.

4. Fransız Kesim

Bir vakitlerin vazgeçilmezi olan ve tüm moda mecmualarında yer alan Fransız kesim ise tekrar yükselişe geçecek. Artık insanların daha doğal saç tipleri tercih ettiğinden bahsetmiştik. Fransız kesim de yarattığı doğal duruşla favorilerden.

Bunlarla birlikte bu kesim tüm yüz sınırlarına yakışacak bir yapıya sahip.

5. Bob

Aslında bayanlarda çok tanınan olan ve yıllarca kullanılan Bob modeli, son vakitlerde erkeklerin de en çok tercih ettiği bölümlerden oluyor. Saçınız ister dalgalı isterseniz de düz olsun bu model her iki formda de kendini gösteriyor.

Özellikle çene çizgileri keskin ve dikdörtgen yapıda bir yüzünüz varsa Bob en çok size yakışacak.

6. Üç Numara

Ve üç numara saç kısmı… Yılların favorisi ve tahminen de asırlarca gündemde olacak bir kesim. Üç numara için fazla kelama gerek yok zira herkes en az bir defa denemiş ve rahatlığın tadına varmıştır.

Asla modası geçmeyecek olan bu model 2023’te de popülaritesini koruyacak.

7. Fade + Çizik

Fade modeli zaten kendi başına karizmatik bir kesim olsa da buna çizikler eklenince ekstra bir havası oluyor.

2023’te ise bu çizikler çokça çeşitlenecek, artık hangi modeli yaptıracağınız sizin yaratıcılığınıza kalmış.

8. Sezar Kesim

Sezar kesim de klasikleşmişlerden. Lakin artık erkeklerin de bahadır renkler tercih etmesiyle birlikte bu kesim gri, sarı üzere renklerle orta makas ayrıntılarını kusursuz belirli ediyor.

Diğer tekliflerimiz üzere bu kesitin de biraz salaş bir imgesi oluşu 2023’te en tercih edilenlerden olmasını sağlayacak.

9. Burst Fade Mohawk + Beard

Ve son önerimiz Burst Fade ve Beard birleşimi. Aslında biraz da Mullet kesimini andıran bu model bizi 90’lı yıllara tekrar götürecek. 2022’nin sonlarına gerçek hem erkek hem bayan herkesin tercih etmeye başladığı model biraz yürek ve marjinallik sevenlere.

Siz de değişime ve yeniliklere açık biriyseniz, bu modele bir talih verebilirsiniz, epeyce ilgi cazip olan kesim, retro bir manzara de yaratacaktır.

Bonus: En hit olacak saç modellerinden bahsettiysek bir de aksesuar önerisi yapalım.

Yılların vazgeçilmez aksesuarı olan bandana yoğunluk olarak bayanların tercih ettiği bir aksesuar olsa da erkeklere de ziyadesiyle yakışıyor ve 2023’te epeyce hit olacak.

Birçok renk ve desende çeşidi olan bandanalar kısadan fazla orta uzunlukta olan saçlara ekstra yakışıyor, siz de bir deneyin deriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu