Haber

ABD, Suriye’nin Şam kentindeki katliamın sorumlularına 10 yıl sonra yaptırım uyguluyor

On yıl sonra ABD, Şam’ın eteklerindeki Tadamon’da gözleri bağlı 41 sivili tek tek kurşuna dizerek bir hendeğe atan askeri istihbarat görevlisi Emjad Yusuf hakkında harekete geçti.

“EN AZ 41 SİVİLİ ÖLDÜRDÜ”

ABD Dışişleri Bakanı Antony John Blinken, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Suriye iç savaşının 12. yılına girdiğini ve bu dönemde çok sayıda savaş hatası ve insanlık suçunun işlendiğini hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı:

ABD’li Bakan, Suriye Askeri İstihbarat Teşkilatı yetkilisi Emced Yusuf ile eşi Annan Vafus ve yakın aile üyelerinin ABD’ye giriş yasağı koyduğunu bildirdi.

tadamonKurbanlarını andıklarını belirten Blinken, bu katliama ilişkin görüntülerin, ülkelerin siyasi bir analiz için ilerleme kaydetmeden Esad rejimi ile ilişkilerini normalleştirmemeleri gerektiğinin değerli bir hatırlatıcısı olması gerektiğini kaydetti.

Esad rejimine insan hakları ihlallerinin bedelini ödetmeye yönelik tüm uluslararası çabaları desteklemeye devam ettiklerini vurgulayan Blinken, şunları kaydetti: Suriye’de ve bölgede istikrarlı, adil ve kalıcı barışın kuralı, Suriyelilere karşı işlenen kabahat, ihlal ve suiistimallerde adalet ve hesap verebilirliktir.dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu