Teknoloji

Apple Mart Ayında Tanıtılacak Yeni Ürünlerin Üretimine Başladı!

Apple’ın mart ayında tanıtılması beklenen M3 Macbook Pro ve OLED iPad Pro cihazlarının üretimine başladığı açıklandı.

Apple yenilik yapmaya ve ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda firmanın önümüzdeki aylarda bir etkinlik düzenleyeceği ve yeni çalışmalarını burada sergileyeceği söyleniyor. Bu tanıtım etkinliğinde OLED iPad Pro gibi müşterilerin kullanımına sunulacak tüm cihazlar tanıtıldı.

Apple, M3 Macbook Air ve OLED iPad Pro’nun üretimine başlıyor

Apple analisti Mark Gurman tarafından yapılan açıklamalara göre Apple, mart ayı sonuna doğru gerçekleşmesi beklenen etkinlikte yeni iPad Air, M3 Macbook Air ve iPad Pro’yu tanıtacak. Bu cihazlara ilişkin bilgiler mevcuttur.

Bu bilgiye göre M3 işlemcisinden güç alan Macbook Air, 13 inç ve 15 inç olmak üzere iki farklı versiyonla gelirken, iPad Pro’nun OLED ekrana sahip olması bekleniyor. Analistin yaptığı açıklamaya göre Apple, bu iki cihazın üretimine başladı ve lansman gününden sonra satışa sunacak.

Merakla beklenen diğer cihaz olan 12,9 inç iPad Air modelinin ise halen geliştirme aşamasında olduğu düşünülüyor. Bu inanışa rağmen haberimizde 12,9 inç iPad modelinin mart ayında müşterilerin beğenisine sunulacağı belirtiliyor. 2023 yılında yeni bir iPad modeli çıkarmayan Apple’ın 2024 yılında tüm modellerini yenilemesi bekleniyor.

Apple 12.9 inç iPad Air’in özellikleri neler olacak?

12,9 inç iPad Air modeli şu ana kadar gördüğünüz en büyük ekrana sahipken bu modelin Apple M2 işlemciden güç alması bekleniyor. M1 işlemciye göre yüzde 18 daha hızlı olan M2, grafik performansında M1’e göre yüzde 35 daha yüksek performansa sahip. Ayrıca Apple M2’nin Intel Alder Lake masaüstü işlemcilerinden daha iyi performans gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu