Ekonomi

Bakery Plus, 50’den fazla ülkeden ziyaretçi ağırlayacak

Sektör, Türkiye’nin gıda ihracatının yüzde 46’sını tek başına gerçekleştirdi. Bu kapsamda 27-30 Nisan tarihleri ​​arasında ATO Congresium Ankara’da gerçekleştirilecek olan 5. Uluslararası Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı BAKERY PLUS, uzak ülkelere ihracatı artırmak adına değerli bir fuar.

SEKTÖR 12 MİLYAR DOLAR İLE ARTAN İHRACATINI SÜRDÜRÜYOR

2022 yılında hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri ile gıda makineleri sektörlerine 12 milyar doları aşan ihracatla ivme kazandıracak BAKERY PLUS Fuarı, yarattığı iş hacmi ile büyüyen Türkiye pazarında sektörünün en değerli etkinliği olma konumunu koruyor. . Ekmek ve pastacılık teknolojileri, katkı maddeleri, hamur makineleri, çikolata ekipmanları, paketleme makineleri ve süslemeler gibi kesme ile ilgili birçok ileri teknolojik eser bu fuarda tanıtılacak.

10 BİN METREKARELİK ALANDA 20 BİNDEN FAZLA ZİYARETÇİ AĞIRLANACAK

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık Genel Müdürü Ufuk Altıntop, fuarın Türkiye’nin bu alandaki ihracat kapasitesine önemli katkı sağladığını belirtti. “Pandemi nedeniyle 4 yıldır düzenlediğimiz fuarımızı bu yıl Ankara ATO Congresium Kongre ve Stand Merkezi’nde BAKERY PLUS adıyla yeniden canlandıracağız. Bu strateji doğrultusunda yaptığımız çalışmalarla başta Balkanlar ve Ortadoğu olmak üzere birçok uzak ülkeden fuara ziyaretler yapılacak. Farklı ülkelerden gelen ziyaretçilerle keyifli işbirlikleri kurulacağına inanıyoruz. 10 milyar dolarlık hacme sahip bölüme katkı sağlayacak BAKERY PLUS’a 50’den fazla ülkeden ziyaretçi bekliyoruz.dedi.

haberkurtalan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu