Haber

Bursa’da kantinler geziyor

BURSA (İGFA) – Geçtiğimiz günlerde Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, Bursa Kantinciler Odası, Bursasu ve BESAŞ ortasında imzalanan protokolle, kantini olmayan okullara yönelik hayata geçirilen ‘Gezen Kantin Projesi’, okulları ziyaret etmeye başladı. Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından okullarda gerekli hazırlıklar yapılırken, projede kullanılacak giydirmeli kantin aracı BESAŞ tarafından temin edildi. Bursasu tarafından öğrencilere dağıtılmak üzere 330 mililitrelik su temin ederken, Bursa Kantinciler Odası da soğuk sandviç, hamburger, tost ve simit üzere kantin eserlerini sağladı. 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı sonuna kadar uygulanacak proje kapsamında, Gezen Kantin her gün bir okulda hizmet veriyor.

Proje kapsamında ‘Gezen Kantin’, Yıldırım ilçesindeki Saide Şiddetli Özel Eğitim Okulu’nu ziyaret ederek, öğrencilerin yüzünü güldürdü. Özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların ayağına kadar giden ‘Gezen Kantin’, gün boyunca öğrencilere ikramlarda bulundu. Proje sayesinde yüzlerinde tebessüm oluşan çocuklar, hem toplumsallaştı hem de kantin kavramını öğrenerek alışveriş yaptılar. Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş da beraberindeki Bursa Milletvekili Zafer Işık, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Serkan Gür ve Bursa Kantinciler Odası Lideri Özgün Güneş ile birlikte okulda öğrencilerle sohbet edip, ikramlarda bulundu.

İKRAMLAR PROTOKOLDEN

Çok hoş ve güzel bir projeyi hayata geçirmenin memnunluğunu yaşadıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, bulunduğu pozisyon münasebetiyle kimi çocukların bir grup imkanlardan yoksun kaldığını belirtti. Türkiye’ye örnek olan ‘Gezen Kantin’ projesiyle çocukları bir nebze de olsa memnun ettiklerini söz eden Lider Aktaş, “Gezen Kantinimiz hiç durmadan gezmeye devam ediyor. Her gün bir okulda hizmet veriyor. Bugün milletvekilimiz tost bastı, Büyükşehir Belediye Başkanı tost dağıttı, Milli Eğitim Müdürü ayran ikram etti. Çocuklarımızın mutluluğuna şahit olduk. Büyükşehir her yerde çalışıyor. Projeleriyle farkındalık ortaya koyuyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Okul Müdürü Ali Çılgın ise, yaklaşık 450 öğrencinin bulunduğu okulda kantin uygulamasının olmadığını lisana getirdi. Gezen Kantin uygulamasıyla çocukların hem eğlendiğini hem de toplumsallaştığını anlatan Çılgın, projeyi geliştiren tüm kurumlara teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu