Haber

Devlet Bahçeli’nin TBMM Grup Toplantısı’ndaki konuşması

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin küme toplantısında açıklama yapıyor.

Bahçeli’nin açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

Değerli milletvekillerim, değerli konuklar, basınımızın değerli temsilcileri, grup toplantımız vesilesiyle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Toplantımızı takip eden vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Kenarda yatıp ortada duranlar, suyu olmayan değirmen gibi boş dönenler siyasete ve samimiyete sahip çıkamazlar.

Kabuğu açılmış yaraları açarak siyaset yapılamaz. Türk siyasetinin ahlaki reforma, yeni bir kalkınma hamlesine ve toparlanmaya ihtiyacı var. Bunu da Cumhur İttifakı başarabilir.

Karşılaştığımız engelleri aşıyor ve değişimin dinamiklerini iyi anlatarak istikrarlı bir ilerleme kaydediyoruz. Günlük siyasetle uğraşmıyoruz. Boş gürültüden başka bir şey olmayan siyaseti dinlemiyoruz. Saçma sapan konuşanları dikkate almıyoruz. Esaret ile özgürlük arasında mekik dokuyanların kimlerle özdeşleştiği açıktır. Nereden geldiğimiz apaçık bir gerçek. Gönülleri kazanmak, gönülleri kazanmak istiyoruz.

Daha müreffeh bir Türkiye önceliğimizdir. Orhun Yazıtları tepeden tırnağa milli bilinç ve dünya hakimiyeti davasını anlatan bir eserdir. Hilal gibi parlayarak ortaya çıkan MHP dar görüşlü ya da dar görüşlü değildi.

MHP ve Cumhur İttifakı, parlak bir geçmişi onurlu bir gelecekle birleştirme hedefiyle yeni yüzyıla hazırlanıyor. Çalışmalarımız titizlikle devam ediyor.

Bölge bölge, 44 ili kapsayan Anadolu toplantılarımızın 6’ncısını 5 Kasım itibarıyla gerçekleştirdik. Yerimizde durmayacağız, gevşememize izin vermeyeceğiz. Vatandaşlarımızla kucaklaşacağız.

MHP, milletin temel değerlerini ve birikimlerini iktidar merkezi haline getiren hareketin adıdır. Hiçbir engel yolumuzu kapatamayacak. Hiçbir saldırı milletimize hizmet sevdamızı söndüremez. Muhalefet partilerinden bir adım önde olmamızın sırrı da bu.

Hiçbir zaman çorak toprağa tohum ekmedik. Unsurlarımızdan taviz vermedik. Biz tutarlılığımızdan taviz vermedik. Biz dava tutkumuzu bazılarının yaptığı gibi mesele haline getirmedik, pazarlık malzemesi haline gelecek kadar da alçalmadık. Fildişi kulelerde milliyetçi numarası yapmadık, milletimizle iç içeydik. Bizim siyasette göçmenlerle hiçbir ilgimiz olmadı ve olmayacak. Bastığımız yüze bakmayız, bakacağımız yüze de asla adım atmayız.

Siyasi acemiler de hiç duraksamadan oradan oraya sürüklenecekler. Kendi evinde dolu testiyi görüp başkasının elinden su içmeye çalışanlar asla aldanmaz ve tatmin olmazlar.

Kılıç saplayacak ceset arayanlar, günü geldiğinde aynı korkaklığa kurban gideceklerdir.

CHP kurultayında genel başkanlığı kaybeden Kılıçdaroğlu’nun seçime sırtımda hançerlerle girdiğimi itiraf etmesi gecikmiş, nafile bir itiraftır. Yanınıza geldiklerinde onların iyilik meleği olmadığını bilmeniz gerekir. Kongre kararını verdi, bize de hayırlı olsun demek düşüyor.

Üzücü olan ise Atatürk’ün kurduğu partinin kurultayında şehitlere rahmet dilemek yerine casuslara ve kiralık gazetecilere selam gönderilmesidir. Allah’ın selamı ancak teröriste selam verendir, onun sırtına ihanet semerini koymuş demektir.

Terörist Demirtaş’a selam vermek, PKK’ya selam vermek, bölücülüğe selam vermek demektir. İlk tuğla yanlış yerleştirilmiş, ilk düğme yanlış iliklenmiş. Bu kurultayda milli kuvvetler reddedilmiş, Atatürk’ün emanetleri yok sayılmıştır. Bu tür insanların millete, ülkeye hiçbir faydası yoktur.

Benim tavsiyem hiç kimsenin hesaplarında hata yapmamasıdır. Ülkeyi rezalet projesine teslim etmeyeceğiz. İki yüzlü bir anlayışla karşı karşıyayız. İlişkileri acı verici ve karanlıktır. Ben CHP’ye Demirtaş’ın terörist olduğunu, hedefin bölücü olduğunu söylüyorum. Osman Kavala Soros’çudur, casustur, hatadır ve cezasını çekecektir.

Cumhur İttifakı Türkiye’yi koruyan inançtır. Cumhur İttifakı vatandır, kilittir. Etnik ve mezhepsel ayrılıkçılığa girişenlere hoşgörümüz yoktur. Emperyalizmin güdümünde olan, ihanet eden, gururu olmayan muhalefet partilerine hiçbir desteğimiz olmayacaktır.

Detaylar geliyor…

pulumurhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu