Teknoloji

Dünyanın en çok konuşulan alan adı kayıt kuruluşu, yeni sahibiyle yeni bir yola adım atıyor

Tartışmalı alan adı kayıt şirketi Epik, küçük işletmelere ve girişimcilere yönelik hizmet tekliflerini geliştirmek için Registered Agents Inc. ile ortaklık kurdu. (RAI) tarafından satın alındı.Epik’in tartışmalı olmasının nedeni, 8chan ve “ifade özgürlüğü” sosyal ağ alternatifi Parler gibi oldukça muhafazakar ve neo-Nazi web sitelerine ev sahipliği yapmasıdır.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, “Epik.com artık premium kayıtlı acente ve alan adı hizmetleri arayan girişimciler ve işletmeler için yeni bir yol açıyor” dedi.

Epik, şirketin en son ICANN akreditasyon incelemesi sırasında “platformunu ihlal edenlerden kurtulmak” için hizmet koşullarında değişiklikler yaptığını ve bunun sonucunda şirketin “bir avuç sorunlu müşteriyi” hizmetten çıkardığını söyledi. Görünüşe göre bu, Epik’in “küçük işletmeleri ve girişimci müşterileriyle güveni yeniden inşa etmeye odaklanmasına” yardımcı olacak, ancak kararmış prestiji ve geçmişi hâlâ çalışmalarına engel olabilir.

Epik’i satın alan RAI, ülke çapındaki start-up’lara, küçük işletmelere ve şirketlere kurumsal uyumluluk ve kayıtlı temsilcilik hizmetleri sağlıyor. Bu satın alma, RAI’nin müşterilerine alan adı ve web sitesi kayıt hizmetleri sunmasına olanak tanıyacak.

RAI’nin Kurum İçi Danışmanı Bryce Myrvang Bir açıklamada “Varlık edinimi ve ardından Epik akreditasyonunun devri zorluydu” dedi. “Ancak tescil ettirenler için yüz binlerce alan adına sürekli hizmet sağlama yeteneğimiz, hukuk kariyerimde memnuniyet verici bir bölüm oldu” dedi. “Odak noktamızı, temel ticari müşterilerimize, almaya alışık oldukları destek, ürün ve hizmetlerle aynı düzeyde olağanüstü hizmet sunmaya kaydırmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” ”

Epik, borcun yol açtığı kaosun, müşteri bilgilerini sızdıran başarılı bir bilgisayar korsanlığı saldırısının ve Masterbucks skandalının ardından geçen yıl Epik Holdings, Inc.’den Epik LLC tarafından satın alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu