Haber

Gebze’de İlkokul Öğrencilerinden Geri Dönüşümlü Giysi Sergisi

Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki ilkokul öğrencileri, geri dönüştürülmüş malzemelerden ürettikleri kıyafet ve kostümleri sergiledi.

Gebze’deki özel bir okulda ilkokul öğrencilerine geri dönüşüm bilinci ve sıfır atık bilincini aşılamak amacıyla anlamlı bir etkinlik düzenlendi. İlkokul öğrencileri geri dönüştürülmüş malzemelerden kıyafet ve kostüm ürettiler. Atık karton, gazete, plastik, alüminyum ve benzeri malzemeler; Iron Man astronot kostümü ve eteği haline geldi. Farklı kıyafet ve kostümler giyen minikler, renkli görüntüler oluşturdu. Miniklerin heyecanına öğretmenleri de ortak oldu.

“Çocukların sadece tüketen değil üreten bireyler olmalarını hedefliyoruz”

Çocuklara geri dönüşüm bilincini aşılamak istediklerini belirten Okul Halkla İlişkiler Müdürü Sevinç Aker, “Bu projeyle çocukların sadece tüketen değil üreten bireyler haline gelmesini hedefliyoruz. Çocuklarda farkındalık yaratmayı hedefledik. çantalardan kıyafet, kartondan kıyafet yapılabileceğini yeniden keşfetmeleri amaçlandı. Bu sayede çocukların hayal güçleri gelişti, aynı zamanda farkındalık da oluştu. Kartondan robot oldular, asker oldular kartondan, aynı zamanda naylon poşetlerden prenses oldular. Anne babalar da bize destek oldu. Sadece çocukların üretmesini değil, annelerin, babaların ve çocukların da ailece bir şeyler üretmesini hedefledik. Çocuklar bunları yapmaktan keyif aldılar. bir eser ortaya koymanın mutluluğunu yaşadık. “Onları yaşattık” dedi.

“Birey olmayı öğrensinler diye böyle bir etkinlik düzenlemeyi planladık.”

Okul Müdür Yardımcısı Özlem Karagül, “Öğrencilerimizin bireysel gelişimlerinin yanı sıra toplumda bireysellik kazanmaları için de böyle bir etkinlik düzenlemeyi planladık. Okulumuzda geri dönüşümü her zaman başarı haline getireceğiz.” – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu