Haber

Hatay Cezaevi’nden firar girişimine müdahale: Üç ölü

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş depreminin vurduğu Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda firar girişiminde bulunulduğunu ve müdahale sonucu 3 mahpusun hayatını kaybettiğini duyurdu.

Açıklamada, “Hatay T Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan bazı hükümlü ve tutukluların kaçmaya teşebbüs etmesi ve ardından yangın çıkarması nedeniyle kaçmayı önlemek, yangını söndürmek ve asayişin sağlanması için yasal mevzuat çerçevesinde gerekli müdahalelerde bulunulmuştur” denildi. ceza infaz kurumundaki tutuklu ve hükümlülerin .

Üç mahkum öldü

Açıklama şöyle devam etti: “Müdahale sonucunda kaçma girişimi engellendi, yangın söndürüldü, tutuklu ve tutukluların can güvenliği sağlandı. Olaylara müdahale sırasında 12 hükümlü ve tutuklu yaralandı, hastaneye sevk edilen yaralılardan 3’ü hayatını kaybetti.”


Antakya depremde en çok hasar gören illerden biriFotoğraf: Tunahan Turhan/ZUMA Wire/IMAGO

Soruşturma başladı

Olayla ilgili olarak Adalet Bakanlığı müfettişleri ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü kontrolörlerinin Adalet Bakanı tarafından görevlendirildiği, olaylarla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca “Kadın hükümlü/tutuklulara ceza infaz kurumunda tecavüze uğradığı iddiaları ve diğer asılsız suçlamaların tamamen gerçek dışı olduğu” belirtilirken, cezaevinin yıkılması nedeniyle hükümlü ve tutukluların başka ceza infaz kurumlarına sevk edildiği belirtildi. Olaylar sonucunda hükümlü ve tutuklular tarafından kurum. .

DW / SSB,ET

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu