Haber

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, deprem bölgesinde hayatın tekrar canlanması için yardım ve sosyal projelerin devam etmesi gerektiğini söyledi.

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, deprem bölgesinde hayatın tekrar canlanması için yardım ve sosyal projelerin devam etmesi gerektiğini söyledi.

Türk Dil ve Edebiyat Derneği’nin İçişleri Bakanlığı’nın desteğiyle Onikişubat ilçesine bağlı Baykar Konteyner Kent’te düzenlediği “Bir Kitap Benden” etkinliğine katılan Turan, çocuklarla sohbet ederek kitap dağıttı.

Turan burada yaptığı konuşmada okumanın önemli olduğunu ve kitap okumamanın insanı yalnızlaştırdığını belirtti.

Türkiye’nin asrın felaketleri ve etkileriyle mücadele ettiğini belirten Turan, “Bu tür afetlerle mücadele etmek sadece enkaz kaldırıp bina yapmak olmamalı. İhtiyacımız olan sosyal ve ekonomik hayata sahibiz.” söz konusu.

Turan, Türkiye’nin depremlerin maddi ve toplumsal yaralarını sarmaya çalıştığına işaret ederek, bunun kolay bir iş olmadığını ifade etti.

Turan, depremin açtığı yaraların sarılması için Türkiye’nin dört bir yanından proje, dernek ve bireysel çalışmaların yapıldığını kaydetti.

“Bunların her birinin ayrı bir anlamı ve değeri var. Deprem bölgesine yönelik yardım kampanyasını sürdürmek, toplumsal projelere destek vermek bizim görevimiz. Çünkü bir toplumu, bir şehri yeniden inşa etmek, eski moraline kavuşturmak kolay bir süreç değil. Kahramanmaraş’ımıza, Adıyaman’ımıza, Gaziantep’imize, bunun için hepimizin emeğine, emeğine ihtiyacımız var.”

Programa Vali Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, AFAD İl Müdürü Tayfun Temur, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Memnun Kaya, Türk Dili ve Edebiyatı Derneği Genel Başkanı Ekrem Fazilet ve davetliler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu