Yaşam

İngiltere Bedava Elektronik Sigara Dağıtacak

İngiliz hükümeti sigara içen vatandaşları ilgilendiren önemli bir karar aldı. Tüm devletlere örnek olması gereken uygulama kapsamında devlet hem elektronik sigarayı hem psikolojik hem de psikolojik olarak zorunlu kılıyor. maddi temel verecek. Gelin bu kararın detaylarına bir göz atalım.

Yaklaşık 56 milyon nüfusa sahip İngiltere’de milyonlarca kişi sigara içiyor. 2030 yılına kadar sigara içenlerin oranı yüzde 5’e düşürmek Hükümet o güne kadar vatandaşlarına tam destek vermeyi hedefliyor. Sigara içen İngilizler ne bekliyor?

1 milyon kişiye elektronik sigara dağıtılacak

Alınan karar doğrultusunda 1 milyon İngiliz sigara tiryakisi ücretsiz elektronik sigara kiti dağıtılacaktır. Bu kitleri satın alan bireyler ayrıca özel psikolojik destek alacaktır. Ayrıca sigara içen kişi hamile ise sigarayı bırakmışsa £400 da ödeme alacak. İngiltere, hamile kadınların yüzde 9’a kadarının sigara içtiğini tahmin ettiği için böyle bir karar aldı.

Tahminlere göre, İngiltere’nin sigarayı bırakma atılımı hükümete bağlı olacak. 45 milyon lira tutacak. Sağlık Bakanlığı bütçesinden karşılanacak olan bu para, yerel yönetimler aracılığıyla halka dağıtılacak. Ancak İngiliz hükümeti bundan korkmuyor. Çünkü hükümet yetkililerine göre sigara içenlere hem maddi hem de manevi destek vermek geçmişte insanların sigaradan uzak durmalarına yardımcı olmuştur. tedarik edilen . Sistemin yeniden faydalı olacağına inanılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu