Haber

İzmir’de 21 aracın lastiğini patlatan kişi gözaltına alındı.

İZMİR’in Buca ilçesinde 21 aracın lastiklerini bıçakla patlatan Fatih A. (34), gözaltına alındı. Fatih A., araçların lastikleriyle alay edildiği için böyle bir harekette bulunduğunu itiraf etti.

Buca ilçesine bağlı Fırat Mahallesi 288/6 ve 635/5 sokaklarında oturan vatandaşlar, sabah işe gitmek için araçlarının yanına geldiklerinde lastiklerinin patladığını görünce polise haber verdi. Her iki caddede park halinde bulunan 21 araçtan birinin, ikisinin ise lastiğinin patladığı belirlendi. Polis, Fatih A.’yı çalıştığı şüphesiyle gözaltına aldı. Fatih A., ilk ifadesinde alay edildiği için araçların lastiklerini patlattığını söyledi. Araç sahipleri, Fatih A.’dan şikayetçi oldu.

Otomobil sahiplerinden evli ve 2 çocuk babası market müdürü Murat Aktaş (38), “Sabah işe gitmek için aracımın yanına gittiğimde lastiklerinin kesik olduğunu gördüm. Benimki gibi lastikleri kesti.Polis gelip gerekli işlemleri başlattı.Lastiği değiştirmek için işe gidemedim.’Emekli Rıza Altın (50) da, “Sabah saatlerinde bütün araçların lastiklerinin yandığını fark ettik. sokakta kesildi. Lastikçi, bıçağın tamir edilmemek için kasten yandan vurulduğunu söyledi. Birçok araç sahibinin maddi kayıpları var” dedi.

Mobilyacı İsmail Atalay (40), “Bunu yapanın bir derdi varsa gelip bizimle konuşsun. Neden bizim araçlarımıza zarar veriyor. Birçok aracın lastiği patlamış. Aramızda husumet yok, sıkıntı yok” dedi. neden böyle yaptıklarını anlamıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu