Haber

Kilis’te 24 Kasım mesajı

Kilis Belediye Lideri Servet Ramazan, AK Parti Kilis milletvekilleri Mustafa Hilmi Dülger ile Ahmet Salih Kısım, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir bildiri yayımladılar.

Başkan Ramazan, iletisinde öğretmenlerin, toplumun aydınlık geleceğini eğitimle inşa ederek bilgiyi, ahlakı ve davranış biçimini, sevgiyle ve sabırla, yeni jenerasyonlara adeta bir nakış üzere işleyen kutsal bir mesleğin mensupları olduğunu belirtti. Ramazan, “Atatürk’ün de dediği gibi yeni nesil, ülkemizi gelecekte yeni ufuklara taşıyacak olan çocuklarımızı, her türlü bilgi ve beceri ile donatan Cumhuriyet’in özverili öğretmenlerinin yapıtı olacaktır. Bu his ve niyetlerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu kutsal misyonu yerine getirirken şehit düşen tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum. Sevgi, emek ve özveri ile yeni kuşaklara yol gösteren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum” ifadesine ver verdi.

AK Parti Kilis milletvekili Ahmet Salih Dal yayımladığı mesajda, öğretmenlerin büyük özveri ile ile çalışan, çocukları yetiştiren, verdikleri eğitimle topluma şekil veren yüce bir görevin fedakar temsilcileri olduğunu belirterek, “Geçmişte olduğu üzere bugün de öğretmenlerimiz yurdun en ücra köşelerinde fedakarca çalışmakta, bulunduğu yerdeki insanlara yeni ufuklar açmak için efor harcamaktadırlar. Geleceğimize istikamet verecek olan gençlerimizin hayatlarının en kıymetli kısmı, hiç kuşkusuz eğitim ve öğretim hayatlarıdır. Bu nedenledir ki; kıymetli öğretmenlerimiz işte tam bu noktada gençliğimizin, geleceğimizin, ülkemizin umutlarının ve ülkülerinin tam ortasında yer almaktadırlar. Bu his ve kanılarla, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve hürmetle anıyor, emekli ve vazifesinin başında bulunan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, icra ettikleri kutsal görevlerinde başarı diliyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Kilis Milletvekili Mustafa Hilmi Dülger’in ise bildirisinde bilgi, deneyim ve irfanla çocukları, gençleri geleceğe hazırlayan tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladığını belirterek, “Saygıdeğer olduğu kadar mesuliyeti de yüksek bir mesleği icra eden, sevgi ve fedakarlık timsali olan öğretmenlerimiz, gerçekleştirdikleri eğitim öğretim faaliyetiyle adeta istikbalimizi de şekillendirmektedirler. Yurdumuzun her köşesinde fedakarca çalışan, en güçlü kurallarda dahi mesleklerini sevgiyle icra eden öğretmenlerimiz, her türlü övgü ve takdire layıktır. Öğretmenlerine hak ettikleri bedeli vermeyen, onların fedakarlıkları karşısında ahde vefa göstermeyen hiçbir toplumun geleceği yoktur. ‘Bizler ‘Beşikten mezara kadar ilim tahsil etmeyi’ emreden, kalemin kılıçtan üstün olduğu bir medeniyetin mensupları olarak, tarih boyunca olduğu üzere bugün de öğretmenlerimize büyük bedel veriyoruz. Kendilerine emanet ettiğimiz, geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızı, üreten, paylaşan, fikirlerini müsamaha ortamında tartışabilen, bilim ve teknolojide geleceğe istikamet veren ve bedellerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyor, gayemize de fakat ve lakin eğitim anlayışımızın en değerli ögesi olarak gördüğümüz öğretmenlerimizle ulaşabileceğimize inanıyoruz. Öğrencilerimizin bizi biz yapan kıymetlerimize bağlı kuşaklar olarak yetişmelerinde emeğinizi, azminizi ve tüm çalışmalarınızı yürekten destekliyorum. Daha güçlü ve daha müreffeh bir ülke için geleceğimizi emanet edeceğimiz kuşaklarımızı fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür jenerasyonlar olarak yetiştirecek, birlikte omuz omuza yürüyecek, eğitim ismine yaktığımız meşalemizi kuşaktan kuşağa aktaracağız. Ülkemizin 81 vilayetinde, kent merkezlerinden en ücra köylere kadar her karışında görevlerini hakkıyla yerine getiren öğretmenlerimizi, kendilerini eğitime ve öğrencilerine adamış olmalarından ötürü en içten hislerimle tebrik ediyorum” denildi.

Dülger, mesajının son bölümünde ise, “Görevi esnasında şehit olmuş öğretmenler başta olmak üzere, ahirete irtihal etmiş tüm öğretmenlere Allah’tan rahmet, tedavileri devam edenlere de acil şifalar, emekli öğretmenlere Allah’tan sağlıklı, iyi ve uzun ömürler diliyorum. Bu niyetlerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, hayattan, dünyadan, gelecekten, insandan umudun kesilemeyeceğini, doğru yönlendirilmiş, iyi işlenmiş eğitilmiş bir insanın evreni değiştirme kudretini en iyi bilen mesleğin temsilcileri olan, Tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın ’24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yürekten kutluyorum. Bu vesileyle emekli öğretmenlerimize hürmetlerimi söz ediyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum” sözüne yer verdi. – KİLİS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu