Ekonomi

Knife River Hisseleri Birinci Çeyrek Sonuçlarındaki Artışla Değer Kazandı

BISMARCK, N.D. – Önde gelen bir inşaat malzemeleri ve müteahhitlik hizmetleri firması olan Knife River Corporation (NYSE: KNF), analist tahminlerini aşan geliriyle ilk çeyrek için beklenenden daha az bir zarar bildirdi.

Hisse senetleri, piyasanın kazanç artışına olumlu tepki vermesiyle %2,2 oranında yükseldi.

Knife River, 31 Mart 2024’te sona eren ilk çeyrek için -$0,84 hisse başına zarar bildirdi ve bu rakam analist tahmini olan -$0,90’dan 0,06 dolar daha iyi gerçekleşti. Gelir, geçen yılın aynı çeyreğindeki 307,9 milyon dolara kıyasla %7’lik bir artışla 329,6 milyon dolara yükseldi ve konsensüs tahmini olan 311,44 milyon doları aştı.

Başkan ve CEO Brian Gray rekor geliri fiyatlandırma stratejilerine, daha yüksek marjlı işler için disiplinli teklif vermeye ve stratejik büyüme yatırımlarına bağladı.

İlk çeyrekte kuzey pazarlarındaki inşaat faaliyetlerinin azalması nedeniyle şirket için tipik olan mevsimsel net zarara rağmen, Knife River’ın birikmiş iş hacmi beklenen daha yüksek marjlarla 959,5 milyon dolara yükseldi.

Şirket ayrıca, Knife River’ın 14 eyaletindeki ulaştırma departmanlarının artan harcama yetkisi sayesinde birikmiş işlerde bir önceki yıla kıyasla %66’lık bir artış kaydedildiğini belirtti.

İleriye dönük olarak Knife River, 2024 yılının tamamı için 2,881 milyar dolarlık piyasa konsensüsüne paralel olarak 2,75 milyar ila 2,95 milyar dolar aralığında gelir beklentisini teyit etti. Şirket, orta ila yüksek tek haneli fiyat artışı ve yatay ila düşük tek haneli hacim düşüşleri bekliyor.

Gray, inşaat sezonuna girerken şirketin konumuna duyduğu güveni dile getirerek şunları söyledi: “İnşaat sezonunun kalbine doğru ilerlerken sağlam temellere sahip olduğumuza inanıyoruz ve tüm Knife River ekibimize tüm çabaları için teşekkür etmek istiyorum.”

Yatırımcılar şirketin performansından ve Knife River’ın 85. satın alması olan Güney Dakota’daki hazır karışım operasyonunun yakın zamanda satın alınması da dahil olmak üzere stratejik büyüme girişimlerinden cesaret alıyor. Bu hamle, aktif bir satın alma hattıyla birlikte, şirketin portföyünü güçlendirme ve hissedar değerini artırma konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu