Haber

Konya’da nikah dolandırıcılarına sıkı denetim sürüyor

Konya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, düğün, asker uğurlama gibi törenlerde süvarileri yakaladı. Karatay ve Meram İlçe Emniyet Müdürlüklerine bağlı ekipler, son 5 günde yaptıkları kontrollerle birçok afetin önüne geçti. Karatay İlçe Emniyet Müdürlüğü Arıza Tespit ve Soruşturma Büro Amirliğine bağlı ekipler, saha çalışmalarını sürdürürken, Karaaslan Dede Mahallesi’ndeki bir düğüne gitti.

MAGANDA’DAN YÜKLENEN CEPHANE

Şarjörde olduğu belirlenen FG isimli kişiden 1 adet pompalı tüfek, 1 kurusıkı tabanca, 600 adet kurusıkı fişek ve 100 adet pompalı tüfek fişeği ele geçirildi. Ekipler tarafından yürütülen diğer çalışmalarda ise 3 adet kurusıkı tabanca ele geçirildi.

MERAM İLÇESİNDE KONTROLLER ARTIRILDI

Meram İlçe Emniyet Müdürlüğü Arıza Tedbir ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, nikah dolandırıcılıklarına ilişkin denetimleri sıkılaştırdı. Operasyonlarda 12 tabanca ve 8 tüfek ele geçirildi.

Ele geçirilen silahlara el konulurken, 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ile Bıçaklar ve Diğer Aletler Hakkında Kanun’un gerekli unsurları gereğince adli ve idari süreç başlatıldı.

YETKİLİLERDEN TAVSİYE “NİKAH EVİ YOK SABAH EVİ DEĞİL”!

Güvenlik güçlerinin tüm uyarı ve kontrollerine rağmen düğün törenlerinde silahlı çatışmalar devam ediyor. Polis ekipleri ise vatandaşların memnuniyetini gölgelememekte kararlı. Yetkililer, vatandaşların can güvenliğini hiçe sayan holiganlara yönelik denetimlerin devam edeceğini ve gerekli yaptırımların uygulanacağını bildirdi.

KAYNAK: ZEKİ DURSUN-HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu