Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi Çalışanları Arasında Futbol Turnuvası Düzenlendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından; Çalışanların moral ve motivasyonunun artırılması, birlik ve beraberlik duygularının güçlendirilmesi amacıyla, ‘3. ‘Ünitelerarası Futbol Turnuvası’ düzenlendi.

Macit Özcan Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen turnuvanın final maçı Çevre Koruma ve Denetim Dairesi Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi çalışanları arasında oynandı. Maçı kazanan Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı turnuvanın şampiyonu olurken, ilk üçe giren takımlara kupa ve madalyalar verildi.

18 grup katıldı

18 takımın yer aldığı turnuvada maçlar; Çeyrek final, yarı final ve final şeklinde gerçekleşti. Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı birinci, Çevre Koruma ve Denetim Daire Başkanlığı ikinci, Yol Yapım Bakım Onarım Daire Başkanlığı ise üçüncü oldu. Final maçında Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok da Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı grubunda yer aldı. Turnuvaya takımlarda yer alan sporcuların aileleri de katıldı.

“Amacımız entegrasyon ve aidiyet duygusunu sağlamaktır”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok, maç sonunda yaptığı değerlendirmede; “Üniversiteler arası futbol turnuvasının üçüncüsünü, tüm birimler arasında uyum, aidiyet ve bir arada olma duygusu oluşturmak, çalışmanın yanı sıra eğlenmek amacıyla düzenledik. Toplam 18 grup katıldı. 18 takımın ardından 8 takım da 1. oldu. Bir üst lige yükseldi. Final maçı ise Gençlik ve Spor Hizmetleri tarafından oynandı. “Amaç yenmek değildi. Çalışanlarımızın çoğunluğu aileleriyle birlikte geldi. Amaç onlara keyifli anlar yaşatmaktır. Keyifli anlar yaşadıklarını düşünüyoruz” dedi. Turnuvaların devam edeceğini kaydeden Tok, “İkinci dönem liderimiz Sayın Vahap Seçer başkanlığında bundan sonraki turnuvalara da devam edeceğiz.” – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu