Haber

Mersin Valiliği, Tarsus’ta sahnelenen tiyatro oyununda müstehcen ifadeler kullanıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Mersin Valiliği, Tarsus ilçesinde sahnelenen tiyatro oyununda “müstehcen ve dini değerleri aşağılayıcı” sözler kullanıldığı gerekçesiyle sorumlular hakkında hata yapıldığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Tarsus Belediyesi’nin 30 Temmuz’da Yarbay Şemsettin Mahallesi’nde düzenlediği “Yıldızların Altında Yaz Şenliği” adlı tiyatro oyununda “müstehcen ifadeler ve dini değerleri aşağılayıcı” ifadelerin kullanıldığı belirtildi. hangi çocuklar tarafından izlendi.

Açıklamada, konu hakkında kapsamlı soruşturma başlatıldığı belirtilirken, şunlar kaydedildi:

“Gösterinin kabahat olması ve mağdurların çocuklar olması nedeniyle 5395 sayılı Çocuk Esirgeme Kanunu ve 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kararları aile yapımızla, milli ve manevi değerlerimizle bağdaşmayan müstehcen bir gösteriyi çocuklara izlettirmek için düzenleyen, sergileyen ve düzenleyenlerin tespit edilerek işlem yapılması talebiyle Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığına hata ihbarında bulunulmuştur. gösteri ile ilgilenenler.

Açıklamada, kabahat duyurusunun yapılmasının ardından Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün de konuya müdahil olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu