Haber

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır: Milli Yol Hareketi Milletin Sesidir

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “Milli Yol hareketi milletle buluştuğu anda bu hareket milletin sesi, nefesi ve geleceği olacaktır. Bundan hiç şüphem yok. Mücadelede ecdadımıza asla ihanet etmeyeceğiz. Bağımsızlık… Bir anlık iktidar, 5-10 kuruş para, “İktidar uğruna bağımsızlık ruhunu satmayacağız” dedi.

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, partisinin genel merkez binasında basın toplantısı düzenledi. Önder Çayır, 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremin yıl dönümünde hala çocukları, eşleri ve yakınları kayıp olan aileler bulunduğunu belirterek, “Mezarsız ölenlerimiz var. Milli Yol Partimiz Aksaray İl Başkanı Ahmet Kahraman’ın torunları Hatay’da. Depremde hayatını kaybetti. Ne kızına ne de torunlarına ulaşılamadı. Çocuğunun ve torunlarının mezarı yok. Öldü biliyorsunuz ama Mezarı olmayan akrabalarınız var, bu acıyı yaşayanlar bilir, Sayın Cumhurbaşkanının milletin acısını paylaşması gerekirken, 1 yıl sonra partisi, partisi olmayan, muhalefeti olmayan, bağırmayan insanlar var. Bağırmayan herkesi kucaklaması beklenirken, tek yürek görmesi gerekirken Hatay’da farklı yürekleri kucaklamasını, yaralar açmasını asla ve asla kabul etmiyoruz, bu Türk milleti için bir davranıştır, bir ayıptır. Milli Yol Partisi’nin sistem karşıtı devletinin temelinde de bu yatıyor aslında. Öte yandan imar kanununun toptan değişmesi. Ülkemiz depremler ülkesi. Şili bunu nasıl başardı? Şili 9 büyüklüğündeki depremleri destekleyecek şehirler inşa etti. Türkiye bir yıl önce de felaket yaşadı, biz hiçbir şey olmamış gibi aynı deprem yasasına devam ediyoruz. Servis yok. İnsanlar nasıl daha rahat yaşar, şehir nasıl daha güzel olur, nasıl daha huzurlu olur? Bu konuda herhangi bir çalışma yok dedi.

‘Atalarımıza asla ihanet etmeyeceğiz’

‘Muhsin Yazıcıoğlu’nun duruşu bizim duruşumuzdur’ diyen Çayır, şöyle devam etti: “Kimse bizi parayla satın alamaz. Bu bizim uzmanlığımız. Bizim ne parasal, ne de dünyevi bir karşılığımız yok. Dolayısıyla kolay kolay kolumuzu alamaz, kulağımıza bir şey üfleyemez. arkamızdan ya da bizi yönlendirin. Neye inanırsak inanalım.” Sonuç ne olursa olsun bunu yapacağız. Dışarıdan ya da içeriden parasına para katmak isteyenler, bir koyup on almak isteyenler bizden yana olmayacak. Bizi şişirmeyecekler, sahneden indirmek isteyecekler ve mümkünse karalayacaklar. Sesimizi susturmak isteyecekler. ‘Onlar yok, dün ne oldu?’ diyecekler. ‘Muhsin Yazıcıoğlu ne kadar aldı’ diyecekler. Ne kadar alacaklar?’ Ama şunu unutma. Milli Yol hareketi milletle buluştuğu anda bu hareket milletin sesi, nefesi ve geleceği olacaktır. Bu konuda hiç şüphem yok. Kurtuluş Savaşında ecdadımıza asla ihanet etmeyeceğiz. Bir anlık iktidar, “İstiklal ruhunu 5-10 kuruşa, bir saltanat dönemine satmayacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu