Haber

O Kadar Kötü müsün? Depremde ‘Ailemi Kaybettim’ Diyen Twitter Kullanıcısının Yalan Söylediği İddia Edildi!

Kahramanmaraş’ın merkez üssü Pazarcık’ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem tüm Türkiye’nin kalbini kırdı. Depremin olduğu ilk anlardan itibaren enkaz altında kalan sosyal medya kullanıcılarının seslerini duyurmaya çalışmasını gözyaşları içinde izledik. Bu kullanıcılardan biri olan ve deprem nedeniyle tüm ailesini kaybettiğini söyleyen @airplanbangtan hepimizi derinden etkiledi. Bazı sosyal medya kullanıcıları bu kişinin saçma sapan şeyler söylediğini iddia eden paylaşımlar yaptı.

Gelin iddialara ve detaylara bir göz atalım…

Geçen Pazartesi günü saat 04.17’de Kahramanmaraş’ı sallayan ve 11 ilde yıkıcı sonuçlara yol açan 7.7 büyüklüğündeki depremde tüm Türkiye derinden yaralandı.

Deprem sonrası enkaz altında kalan çok sayıda vatandaşımız sosyal medya uygulamaları aracılığıyla seslerini duyurmaya çalıştı.

Sosyal medyadan enkazın yerini açıklayan ve yardım isteyen kullanıcıların sesi olmak için tüm Türkiye tek yürek oldu.

Ama ne yazık ki her sayıda olduğu gibi prim ve ‘takipçi’ ile övünen zalim ve duyarsız insanlarla da karşılaştık…

Sesimizi duyurmaya çalıştığımız bir diğer sosyal medya kullanıcısı @airplanbangtan oldu. Annesinin enkaz altında olduğunu söyleyerek tweet atmaya başlamıştı.

Saat başı annesiyle ilgili bilgi veren, açık adres paylaşan ve bölgede herhangi bir grubun bulunmadığını söyleyen şahıs, 6 saat sonunda annesinden haber alamadığını söyledi.

Kahramanmaraş’ta olduğunu ve ekiplerin annesini kurtarmak için herhangi bir çaba göstermediğini söyledi. Ayrıca bu süreçte babasının kurtarıldığını, hastaneye kaldırıldığını ancak acilen kan desteğine ihtiyacı olduğunu belirtti.

Depremde babasının yattığı hastanenin yıkıldığını ve bu nedenle babasını kaybettiğini öne süren kişi, sosyal medyada isyanını sürdürdü.

Babasını kaybettiğini söylemesinin ardından annesine ulaşmak için tweet atmaya devam eden kullanıcı, AFAD’ın kendisine kızdığını ve yardımcı olmadığını da söyledi.

Tüm süreci tweet’lerinden takip ettiğimiz Airplane isimli bir kullanıcı, yardımın geldiğini söylemesinin hemen ardından annesinin cansız bedeninin enkazdan çıkarıldığını söyledi. Biz ise okuduğumuz her tweetten sonra derin bir hüzün içinde boğuluyorduk…

Aslında deprem sürecinde canımızı yakan şeylerden biri de bu tweet oldu…

Daha sonra ‘Hakkim devlete helal degil’ tweeti nedeniyle hakkinda sikayet oldugunu söyleyen, DM’den tehdit mesajlari aldigini ve bununla bu kadar ugrastigini söyleyen kullanici için tek yürek olduk. ağrı.

Birkaç saat içinde tüm Türkiye’nin servetini ve hayatını değiştiren depremin ardından Airplane adlı kullanıcı, abisini, annesini ve babasını kaybetmiş, abisiyle baş başa kalmıştı. Hakkında da şikayet var…

Ailesini ve evini kaybeden kullanıcı, yaşadığı travmaları bir kenara bırakıp diğer depremzedeler için çalışmaya devam ederek tweet attı. Diğer sosyal medya kullanıcıları onun için çabalıyordu.

Depremin üzerinden birkaç gün geçtikten sonra kendisine gönderilen tehdit mesajlarına dayanamadığını söyleyen kişi, bu süreci atlatabilmek için Twitter hesabını kapattı.

Bu süreçte bazı sosyal medya kullanıcıları bu kişinin saçma sapan şeyler söylediğini iddia etti. Ancak çok hassas bir dönemde olduğumuz için büyük bir bölümümüz Uçağı benimsedi. Hesabını aniden kapatmak bardağı taşıran son damla oldu.

Hesabında sürekli aktif paylaşımlar yapan kişi, ‘Arkadaşıma hesabımın şifresini verdim, bir şey yazılması gerektiğinde o yazar. Pilim bitiyor, internet yok ve ağlar hala çalışmıyor. Ancak aldığı tepkiler üzerine AFAD çadırında kaldığını kendisine inanmayanlara kanıtlamak için bir video paylaştı.

Sonra hesabını tekrar kapattı.

Hemen ardından başka bir Twitter kullanıcısı Airplane’in paylaştığı görselin kendisiyle ilgili olduğunu söyleyince hepimiz şok olduk.

Kendisine inanan ve üzülen diğer sosyal medya kullanıcıları da sitedeydi.

Sürecin başından itibaren aslında inanmayanlar tepki göstermekten çekinmediler.

İnsanlar böylesine güçlü ve hassas bir dönemde kandırıldıklarını düşündüler.

Şey, ne diyeceğimizi bilmiyoruz…

Umarım bu tezler yalandır.

Umarız bu durumda bile kalbi kötü insanlarla duygularımızla oynamak için aynı çatı altında yaşamıyoruzdur…

haber-unye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu