Haber

Sağlıklı Şehirler Yarışmasında Ödül

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin 40. Olağan Genel Kurul Toplantısı Artuklu Belediyesi’nin himayesinde gerçekleştirildi. Toplantıya Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakçıoğlu, ev sahibi Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, üye belediye başkanları, meclis üyeleri, belediye üyesi koordinatörler ve basın mensupları katıldı. Toplantıda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Denetim Daire Başkanı Mesut Değer de hazır bulundu.

ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Açılış konuşmalarının ardından 40’ıncı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis toplantısının ardından Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin 13. kez düzenlediği 2023 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışmasını kazanan belediyelere ödülleri verildi.

 

DİP ÇAMUR TEMİZLEME PROJESİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve Avrupa’nın en büyük, dünyanın sayılı çevre projelerinden biri olan “Körfez Dibi Çamur Temizleme Projesi” Sağlıklı Şehirler Yarışması’nda ödül aldı. Büyükşehir belediyeleri kategorisinde 20, büyükşehir ilçe belediyeleri kategorisinde 48, il belediyeleri kategorisinde 8 ve il ilçe belediyeleri kategorisinde 3 olmak üzere toplam 79 proje heyet tarafından tek tek incelendi.

SAĞLIKLI ÇEVRE KATEGORİSİNDE

Değerlendirme sonucunda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin “İzmit Körfezi Doğu Havzası Dip Çamur Temizleme, Susuzlaştırma ve Bertaraf Çalışması” projesi “Sağlıklı Çevre” kategorisinde ödül almaya hak kazandı. Ödülü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi adına Daire Başkanı Kıymet aldı. Ödül töreninin ardından toplu fotoğraf çekildi ve toplantı sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu