Haber

Şenol Aslanoğlu: “Şiddet Gördüğü İddia Edilen Başkan Yardımcımız Hakkında Disiplin Soruşturması Başlatacağız”

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı’nın mahalle muhtarını darp ettiği iddiasıyla ilgili disiplin soruşturması başlatacaklarını açıkladı. Aslanoğlu, “İl yönetim kurulu olarak, kendisi de parti üyesi olan, olaya taraf olan ve şiddet uyguladığı iddia edilen genel başkan yardımcımız hakkında resen disiplin soruşturması başlatacağız” dedi.

Çiğli’nin Uğur Mumcu Mahallesi’nde meydana gelen olayda mahalle muhtarı Hıdır Işık, Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Wish Koçer’den yumruklanıp darp edildiğine dair ihbar alarak Koçer hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP Çiğli İlçe Başkanlığı’nda olayın araştırılması için komisyon kuruldu. CHP İzmir İl Başkanlığı tarafları dinledikten sonra konuyu idare meclisine taşıdı. Konuyla ilgili bugün yazılı bir açıklama yapan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, konuyla yakından ilgilendiklerini ve disiplin mekanizmasının devreye gireceğini belirtti. Aslanoğlu şunları söyledi:

“Muhtarlar bizim için çok değerli ve maliyetli. Yaşananlardan dolayı son derece üzgünüz. Partimizin veya bir partinin belediye başkan yardımcısının bu tür bir şiddet eylemiyle ilişkilendirilmesini kabul edemeyiz. Vatandaşlarımızdan ve muhtarlarımızdan gelen şikayetleri dikkatle değerlendiriyoruz, “Şiddet uyguladığı iddia edilen başkan yardımcımız hakkında il idare kurulu olarak re’sen disiplin soruşturması başlatacağız.

Kaynak: ANKA / Yerel

haber-araban.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu