Haber

TCG Anadolu, Erdoğan’ı selamladı

İSTANBUL (İGFA) – Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın “aylak” talimatıyla Sarayburnu Limanı’ndan ayrılan TCG Anadolu, Dolmabahçe Çalışma Bürosu kıyılarına geldi. Burada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı tebrik eden TCG Anadolu, 21 top ve bir çimariva yaptı.

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle ziyarete gelen depremzedeler eşlik etti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanları, İstanbul Boğazı geçişinde TCG Anadolu’da görev aldı. Geçişe Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uçak ve helikopterler eşlik etti.

Geçişin ardından Milli Savunma Bakanı Akar ile görüntülü görüşme gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, TCG Anadolu işçisine de seslendi.

20’li yıllarda devraldıkları savunma sanayinde yerlilik ve millilik oranını yüzde 80’lere çıkarmaktan memnuniyet duyduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bundan sonra doğal afetlere yardım ve yardım gibi çok daha değerli misyonlara sahip olduklarını söyledi. barış desteği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah 14 Mayıs’tan sonra bu süreci çok daha kararlı yürüteceğiz. Kalbimdeki en büyük hayal şu ​​anki TCG Anadolu’ydu. Ama şimdi TCG Anadolu’nun bir sonraki adımını hızla gerçekleştirmek istiyorum, umuyorum. Bunu başarmak için yeni bir adım, İspanyollar ve İngilizlerle bu konularda yaptığım görüşmelerdi. Bu görüşmeler sonucunda her iki taraftan da çok olumlu tepkiler aldık. Sizler gibi azimli kardeşlerimle hem komuta kademesi, hem erler, hem çavuşlar hem de tüm denizciler olarak çok önemli bir noktaya geliyoruz. Duruşunuz bizi çok mutlu edecek. Bunu da başarabileceğimize inanıyorum. Şahsım ve milletim adına sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum.”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hayırlı uğurlu olsun. Sizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Milli Savunma Bakanı Akar da desteği, teşviki ve liderliği için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saygı ve şükranlarını iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu