Haber

Tekirdağ’da 87 Tesise 22 Milyon Liralık Çevre Cezası

TEKİRDAĞ Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü, yılbaşından bu yana yaptığı kontrollerde çevreyi, havayı ve suyu kirlettiği tespit edilen 87 tesise 22 milyon 666 bin lira ceza verdi.

Tekirdağ Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ekipleri, yıl başından bu yana il genelinde çevreyi, havayı ve suyu kirleten tesislerde 625 denetim gerçekleştirdi. Kontrollerde kirliliğe neden olan 87 tesise 22 milyon 666 bin lira ceza kesildi, 17 tesisin faaliyetleri durduruldu.

Trakya’da kirliliğiyle gündemde olan ve Tekirdağ’ın Ergene ilçesine bağlı Sağlık Mahallesi’nden geçen Ergene Nehri’nin en büyük kollarından biri olan Çorlu Çayı, kirlilikten en çok etkilenen akarsuların başında geliyor. Dereye karışan endüstriyel ve evsel atıklar da ağır kokuya neden olur. Mahalle sakinleri, derenin yaz ve kış aylarında hep kirli aktığını belirterek, bu durumun önüne geçilmesini istedi. Ergene Çevre Gönüllüleri Derneği üyesi Ercüment Tuncay, çevreyi kirleten tesisler için sık sık denetimlerin yapılmasının sevindirici olduğunu söyledi. Yıllardır kirli akan Çorlu Deresi nedeniyle sağlıksız bir ortamda yaşadıklarını ifade eden Tuncay, “Siyah akan bir dere ile karşı karşıyayız ve İklim Değişikliği Müdürlüğü hemen denetimlere başladı. Denetimler arttı, Bu denetimlerin sıklaştırılması gerektiğini düşünüyorum çünkü bu ortamda zehir solumaktan bıktık” diye konuştu. Tesis içindeki faaliyetlerin durdurulmasına karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu