Haber

Yıldırım’ın yeşili Bursa’ya nefes olacak

BURSA (İGFA) –Bursa, Büyükşehir Belediyesi’nin projeleriyle yeşil görünümüne yeniden kavuşuyor.

Mahallelere eklediği küçük ölçekli parkların yanı sıra millet bahçeleriyle de Bursa’ya hayat veren Bursa Büyükşehir Belediyesi, kişi başına düşen yeşil alanın en az olduğu ilçelerden biri olan Yıldırım İlçesi’ne, Bursa’nın en büyük şehir parkını kazandırıyor. Tamamlanan 32 bin metrekarelik Aşık Veysel Parkı’nın hemen karşısından başlayıp Uludağ eteklerine kadar uzanan 600 dönümden fazla alan, 2 etapta Yıldırım Kent Ormanı olarak bölgeye kazandırılıyor.

İki etap halinde ilerleyen projenin ilk bölümünde giriş meydan alanı, yönetim binası, kafeterya, kır restoranı, seyir terasları, büfe, tuvaletler ve mescit, yöresel ürün satış üniteleri, basketbol sahası, futbol sahası ve voleybol sahası yer alıyor. , spor tesisi destek binası, çocuk oyun alanları. Ücretsiz oyun alanı, piknik alanları, çeşmeler, bulaşıkhane, macera parkı, otopark, bisiklet yolu, yaya yürüyüş yolu ve servis yolları bulunacak. Vatandaşların keyifli vakit geçirmesi için her şeyin düşünüldüğü projede çevre duvarı ve bina imalatları devam ediyor.

YILDIRIM’A DEĞER KATACAK

Yıldırım Kent Ormanı’nın ikinci etabında kır restoranı, seyir terasları, büfe ve tuvaletler, dağ kızağı, paintball, zipline, macera parkı, oryantiring alanı, dağ bisikleti, çocuk oyun alanları, ormancılık uygulama tanıtım merkezi, piknik alanları, çeşmeler, bulaşık yıkama ekipmanları. Yıkama alanı, otopark, bisiklet yolu, yaya yürüyüş yolu ve servis yollarından oluşacak. Bölgedeki çevre duvarı inşaatı hızla devam ediyor. Yeşil rengiyle Yıldırım’a değer katacak proje aynı zamanda adrenalin sporuna meraklıların da buluşma noktası olacak.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hedef olarak belirledikleri 6 ana başlıktan birinin ‘yeşil Bursa’ olduğunu belirterek, bu hedef doğrultusunda kararlı adımlar attıklarını söyledi. Devir sonunda 3 milyon metrekare yeşil alan hedefine ulaşacaklarını kaydeden Önder Aktaş, “Çevre projelerinde de Yıldırım ilçemize değer veriyoruz. Vakıf Bera Kent Parkı’nın ardından Bağlaraltı Parkı, Hacıvat Parkı ve son olarak da Aşık Veysel Parkı 600 dönümü aşan alanla artık Bursa” “Yıldırım’ın en büyük parkını Yıldırım’a kazandırıyoruz. Sadece ilçelere değil, ilçelere de nefes olacak projenin 300 dönümlük ilk etabını tamamlamayı hedefliyoruz” Yıldırım için de, Ocak ayında da Bursa için. Şimdiden güzel olsun” dedi.

haber-yomra.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu