Haber

YouTube, TV’ler için 1080p Geliştirilmiş özelliğini kullanıma sunuyor

YouTube, fiyat katmanını geliştirmeye devam ediyor. Reklam engelleyicilerle mücadele ederken sıklıkla gündeme gelen platform, yeni özelliklerle YouTube Premium kullanıcılarının deneyimini artırmayı hedefliyor. Son saldırı görüntü kalitesine yönelikti.

YouTube, TV’ler için “1080p Geliştirilmiş” seçeneğini sunuyor

YouTube, önemli bir paya sahip olan TV kullanıcıları için yeni bir özellik getiriyor. Şirketin Reddit’te yaptığı paylaşıma göre YouTube TV artık 1080p Geliştirilmiş görseller sunacak. YouTube, yaptığı paylaşımda “Görüntü kalitesi normal 1080p60’tan çok daha iyi” diyerek yeni seçeneğe değindi. Bu özellik 4K uyumlu cihazlarda kullanılabilecek.

Yapılan açıklamada;

“YouTube TV ve Primetime Channels aboneleri için 1080p Geliştirilmiş’i kullanıma sunuyoruz. Bu seçenek, güncellenmiş 4K uyumlu akış cihazlarında mevcut olacak ve en yüksek video kalitemizi sunacak. İzleyiciler, tercih ettikleri videoyu güncellemek için istedikleri zaman video kalitesi ayarlarına gidebilirler. 1080p Enhanced’e erişin ve mümkün olan en iyi izleme deneyimini sağlamak için 4K uyumlu bir akış cihazına yükseltme yapmanızı öneririz.”

Apple Vision Pro, YouTube’un geri adım atmasını sağladı!

YouTube platformunun son günlerde getirdiği yenilikler bununla sınırlı değil. YouTube artık renklere göre içerik özelliğini sunacak. Renge göre düzenlenen yayınlarda öncelikle kırmızı, yeşil ve mavi öne çıkacak. Örneğin bir kullanıcı Kırmızı’ya tıkladığında içeriğinde kırmızı tonlarında görseller listelenecektir.

YouTube son zamanlarda Premium katmanına büyük yatırımlar yapıyor. Platform, Premium katmanda istediğini elde etmiş gibi görünüyor. Birçok kişi ücretli katmana abone olur. Son verilere göre artık 100 milyondan fazla kişi YouTube Premium üyesi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu