Haber

Antalyaspor Triatlon Takımından Cemil Yıldızhan, Mersin Triatlonunda bronz madalya kazandı

Türkiye Triatlon Federasyonunun 2023 sezonu son resmi yarışı olan Mersin Triatlonunda Antalyaspor Triatlon Takımından Cemil Yıldızhan bronz madalya kazanarak sezonu 3. sırada tamamladı.

Yenişehir’deki Fenerbahce Meydanı’nda başlayan yarışta sporcular önce 1,5 kilometre yüzme, ardından 40 kilometre bisiklet etabını tamamladı. 10 kilometrelik koşu etabıyla sona eren yarışa son olarak kırmızı beyazlı triatletler Necati Şevik ve Cemil Yıldızhan katıldı. Yarışı toplam 2:34:41’lik dereceyle tamamlayan Antalyasporlu Cemil Yıldızhan, kendi yaş kategorisinde 3’üncü olarak bronz madalyanın sahibi olurken; Takım arkadaşı Necati Şevik ise zorlu yarışı 4. sırada tamamlamayı başardı. Aynı zamanda Türkiye Triatlon Federasyonu’nun Aralık Olimpiyatları final yarışı olan ve çekişmeli geçen etkinlik sonucunda Yıldızhan, “Olimpiyat Mesafe Üçüncüsü” unvanının sahibi olarak kupanın da sahibi oldu.

Mersin’den madalya ve kupayla ayrılan Antalyaspor Triatlon Takımı, önümüzdeki hafta Antalya’da düzenlenecek “Ironman 70.3 Türkiye” yarışında ev sahibi avantajını göstermek için çalışmalarına başladı. – ANTALYA

tut-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu