Haber

Arborli vücut geliştiricisi milli formayı kaptı

Denizli’nin Çardak ilçesinden genç sporcu Mert Nazlı, İstanbul’da düzenlenen Vücut Geliştirme Milli Takım Seçmelerine katılarak 178 cm kategorisinde tüm rakiplerini geride bırakarak şampiyon oldu.

Denizli’nin Çardak ilçesinde yaşayan Mehmet Mert Nazlı, 29 Mart – 2 Nisan 2023 tarihleri ​​arasında İstanbul’da düzenlenen vücut geliştirme milli takım seçmelerinde 178 cm kategorisinde şampiyon olarak büyük bir başarıya imza attı. İstanbul’da otelde yapılan seçmelerde Genç Erkekler Atletik Fizik branşında Türkiye şampiyonu olarak milli formayı giymeye hak kazanan 3 yıldır vücut geliştirme yapıyor. Türk Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Milli Takım Antrenörü Hüseyin Aldı’nın gözetiminde bir yılı aşkın süredir bu yarışa hazırlanan Nazlı, bir önceki yarışta ikinci olmuştu. Mert Nazlı’nın bu başarısı Denizli spor kamuoyu tarafından takdirle karşılandı.

“Uzun süredir planlı ve programlı çalışmanın sonucuna ulaştığımızı düşünüyorum”

Mert Nazlı, hedefinin 2023 Mayıs ayında İspanya’da yapılacak Dünya Yarışı’nda altın madalya kazanmak olduğunu söyledi. Bu zamanı en iyi şekilde değerlendirip orada başarılı olmak ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” dedi. Mert Nazlı dedi.

“Dünya şampiyonasında en iyi derece ile dönecek”

Mehmet Mert Nazlı’nın antrenörü ve aynı zamanda Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Milli Takım Antrenörü Hüseyin Aldı, Nazlı’nın yeterli bir hazırlık döneminin ardından yarışlara katıldığına dikkat çekerek, “Azim ve kararlılıkla çalışarak kazanma mücadelesi verdi. zorladı ve sonunda başardı.” Onunla gurur duyuyorum. İnşallah Dünya Şampiyonası’nda en iyi derece ile döner” dedi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu