Ekonomi

Bir kripto varlık platformunda başka bir işten çıkarma kararı

Kripto varlık ticaret platformu Bybit’in CEO’su Ben Zhou, şirketin çalışanlarının yüzde 30’unu işten çıkaracağını belirtirken, önceliklerinin operasyonları olumsuz etkilememek ve müşteri varlıklarını sadık tutmak olduğunu belirtti.

Zhou ekliyor: “Bybit’in pazardaki yavaşlamadan minimum düzeyde etkilenmesi için doğru yapıya ve kaynaklara sahip olması ve gelecekteki fırsatları yakalayabilecek bir konumda olması önemlidir. Zor zamanlarda zor kararlar almak zorundayız” dedi.

Zhou, kripto fiyatlarındaki düşüş eğilimi ve iflas BlockFi ve iflas riskini söylüyor altındaKripto varlık aracı kurumu Genesis gibi zor durumdaki şirketlerin, hem sektör hem de piyasa açısından bakıldığında gördüklerinden daha “soğuk bir kışa” girdiklerinin sinyalini verdiğini söyledi.

Zhou ayrıca blogunda 2021 ve 2022’de Bybit’in Formula 1’deki en büyük kripto sponsorluk anlaşmalarını yaptığını ve 100 milyon dolarlık bir temel fon oluşturduğunu yazdı.

Hem CoinMarketCap hem de CoinGecko tarafından hacim ve inanç gibi parametrelerle hesaplanan en büyük 10 kripto varlık ticaret platformundan biri olan Bybit’in görevden alınması, Crypto.com ve Kraken gibi diğer platformların emsal kararlarının ardından geldi. Kripto sektöründe düşük fiyatlar ve azalan hacim bu kararların en önemli nedeni.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu