Haber

Hulusi Akar, Kayseri Şehir Hastanesi’nde tedavi gören depremzedeleri ziyaret etti

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, depremden en çok etkilenen illerin ortasında yer alan Hatay’da bayram sabahını hem vatandaşlar hem de Mehmetçik ile birlikte geçirdi.

AK Parti’nin Kayseri’den milletvekili adayı olarak gösterdiği Akar, ziyaret ettiği memleketi Kayseri’de katıldığı bayram törenlerinin ardından şehir hastanesine giderek depremzedeler ve burada tedavi gören vatandaşları ziyaret etti.

BİR DEPREM MAĞDURUYLA İLGİLENDİ

Önce başhekime giderek hastaların durumu hakkında bilgi alan Akar, ardından odalarında tek tek ziyaret ettiği depremzedelerin bayramını kutladı.

Hastaların taleplerini dinleyip onlara moral veren Akar, 6 Şubat’ta yaşananları anlattı ve ” yüzyılın felaketi“” olarak nitelendirilen büyük şokların ardından başta Önder Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlar, valiler, ilgili tüm kurum ve kuruluşların ilk andan itibaren harekete geçtiğini belirtti.

Akar, depremden etkilenen bölgelerde yaraları sarma çalışmalarının devam ettiğini belirterek, ” Devlet ve millet olarak geçmişte afetleri atlattık, inşallah bu depremin yaralarını saracağız ve bu felaketin de üstesinden geleceğiz.” söz konusu.

Hastane çalışanının bayramını kutlayan Akar, sağlık çalışanlarının çok değerli bir görevi yerine getirdiğini söyledi. Akar, hastane personelini telefonla aradığı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüştürdü.

Bakan Koca, sevgili meslektaşlarım“Sağlık çalışanlarının Ramazan Bayramını kutladı” ve ” Herkesin tatil yaptığı bir dönemde sizler fedakarlığınızla vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyorsunuz. Minnettarız.” sözlerini kullandı.

ula-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu