Haber

Konya’da yapılan yatırımları değerlendirdi

KONYA (İGFA) – Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen değerleme toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’yı çok daha güçlü yarınlara taşımak, tüm birikimlerini yaşatmak ve kenti bunlar etrafında canlandırmayı en değerli öncelikleri arasına aldı. Fiyat:% s. gördüğünü söyledi.

Bir yandan Türkiye’nin en büyük dönüşüm projeleriyle Konya’nın kadim ruhunu keşfettiklerini, diğer yandan da vizyoner çalışmalarla Konya’yı masmavi ufuklara taşımaya çalıştıklarını kaydeden Lider Altay, “Darü’l Mülk Projesi Tarihimizin en büyük diriliş projesi olan Tadilat Çalışmaları, Millet Bahçesi, Yeni Sanayi Sitesi, Çevre Düzenleme, Akyokuş Köşkü, Sille Cephaneliği’nin taşınması gibi birbirinden değerli projelerle Konya’mızı farklı kademelere taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. ‘Konya Model Belediyecilik’ anlayışıyla; sadece merkezde değil tüm ilçelerimizde topyekûn kalkınma amacıyla bambaşka bir Konya için var gücümüzle çalışıyoruz; Yüzyıl Türkiye’sine katkıda bulunuyoruz.” dedi.

31 ilçede tüm vatandaşlarla el birliğiyle Konya’nın geleceği için çalıştıklarını belirten Önder Altay, “Türkiye yüzyılında tüm dünyada doğan bir güneş gibi parlayacak, biz Konya olarak geleceğiz. En büyük desteğin ülkemize verilmesini temenni ederim.”

2022 yılında hayata geçirilen ve şu anda devam eden toplantıda Başkan Altay; 1.108 konutun sosyal donatı almasına doğalgaz bağlantısından, 107 yeni otobüse, Büyük Larende Dönüşümü’nden Alaaddin Caddesi’ndeki binaların dış cephe yenilemesine, Kanalizasyon Master Projesi’nden ilçelere kazandırılan atıksu arıtma tesislerine Konya Darü’l-İstanbul’a kazandırılan spor tesislerinden yaklaşık 7 buçuk milyar lira değerinde. Emlak Projesine Mevlana Çarşısı ve Altın Çarşısı’ndan Millet Bahçesi’ne, Konya Yeni Sanayi Bölgesi’nden Sille Cephaneliği’nin taşınmasına, Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi’nden 5.İslami Dayanışma’dan 31 ilçedeki yol çalışmalarına Oyunlardan Dünya Belediyeler Birliği Başkanlığı’na spordan eğitime, sosyal ve kültürel faaliyetlere kadar birçok konuyu içeren hizmeti detaylı anlattı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023 yılında Konya Model Belediyecilik anlayışıyla tüm bu çalışmalara imza atarak hizmet standartlarını daha üst seviyelere taşımaya ve Konya’yı her alanda parlayan bir yıldız haline getirmeye devam edeceklerini belirten Önder Altay, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türk Asrı’nın yükselişinin yankılarına şahit olurken, ülke olarak Konya’mızı bu asrın incisi yapmakta kararlıyız. Yeter ki kalbimiz Selçuklu Darü’l Mülk Konya için birlik ve beraberlik içinde atmaya devam etsin. Güçlü bir Konya için her zaman en büyük destekçimiz olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Genel Başkan Yardımcımıza, bakanlarımıza, milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, AK Parti’ye, Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve Büyük Birlik Partisi teşkilatlarına, destekçimiz olan değerli hemşerilerime ve çalışma arkadaşlarıma en içten teşekkürlerimi sunuyorum. bizim işimizde Konya’ya hizmetin her zaman ön saflarında yer alan hemşehrimiz Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum’a da teşekkürlerimi sunuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu