Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Atıksu Arıtma Tesisinde suyu geri dönüştürerek yeşil alanları suluyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi , Muğla Atıksu Arıtma Tesisinde suyu geri dönüştürerek bu suyu yeşil alanlarda kullanmaktadır. Büyükşehir Belediyesi, Menteşe’de sorumluluk alanı içindeki yeşil alanların yüzde 90’ını İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’nde arıttığı suyla suluyor.

Dünyadaki hızlı nüfus artışı, iklim değişikliği ve çevre kirliliği saf suyun miktarını ve kalitesini etkilerken, bu durum mevcut su kaynaklarının değerini daha da artırmaktadır. Bu kapsamda atık sular uygun arıtma süreçlerinden geçirilerek yeniden kullanılıyor ve Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki parkların yüzde 90’ından fazlası geri dönüştürülmüş su ile sulanıyor.

MENTEŞE’DEKİ PARKLARIN YÜZDE 90’I ARITILMIŞ SU İLE SULANIYOR

Muğla Büyükşehir Belediyesi İl genelinde hizmete açtığı atıksu arıtma tesisleri ve yeni inşa edeceği atıksu arıtma tesislerinde de atık suyun geri dönüşümünü sağlayan sistemi uyguluyor. 2013 yılında hizmete açılan Menteşe İlçesi merkez mahallelerine hizmet veren günlük 17 bin 111 metreküp kapasiteli Atıksu Arıtma Tesisi’nin ileri biyolojik arıtma işlemi sonrasında konumlandırılan filtreleme ve dezenfeksiyon üniteleri ile atık sular yeniden kullanım kriterlerine getiriliyor. Muğla Belediyesi dönemi. Böylece Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki 384 bin 500 metrekare yeşil alanın 359 bin 294 metrekaresi arıtılmış suyla sulanırken, Menteşe’deki park ve bahçelerin yüzde 90’ından fazlası sulanıyor. Yeşil alanların geri dönüştürülmüş su ile sulanması hem su tasarrufu hem de daha yeşil bir çevre sağlar.

Kaynak: ANKA / Güncel

gercus-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu