Haber

ÖLÜ BULUNAN KÖY MUHTARI VE YANINDAKİ 2 KİŞİ TOPRAĞA VERİLDİ

TOKAT’ta merkeze bağlı Eskiköy yakınlarında cansız bedenleri bulunan köy muhtarı Bahattin Karnak (47) ile kuzeni Aydın Karnak(45) ve Halil Kargın (52) son yolculuğuna uğurlandı. Diğerlerini öldürüp intihar ettiği sanılan Aydın Karnak’ın elinden incelenmek üzere swap örneği alındı.

Olay, dün Merkeze bağlı Eskiköy’de yaşandı. Köy yakınlarındaki bir ahırın yakınındaki aracın yanında 3 kişinin cansız bedeninin bulunduğu ihbarı üzerine bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi. Yapılan incelemede köy muhtarı Bahattin Karnak, oto galeri işleten kuzeni Aydın Karnak ile İstanbul’da servisçilik yapan Halil Kargın’ın tabanca ile vurularak öldürüldükleri belirlendi. Olay yeri ekiplerinin yaptığı ilk incelemede Aydın Karnak’ın, öbür 2 kişiyi öldürdükten sonra intihar ettiği üzerinde yoğunlaşıldı. Ölen bireylerin gittikleri yerde alkol aldıkları da belirlendi.

7 BOŞ KOVAN, 2 TABANCA BULUNDU

Olay yerinde yapılan incelemede 2 tabanca bulundu. Bunlardan birinin muhtar Bahattin Karnak’a ait ruhsatlı tabanca olduğu belirlendi. Diğer tabancanın ise ruhsatsız ve Aydın Karnak’a ilişkin olduğu belirlendi. Yapılan otopside Bahatttin Karnak’ın vücudunda 4 kurşun, Halil Kargın’ın ise 2 kurşun olduğu belirlendi. Aydın Karnak’ın ise şafağında bir kurşun tespit edildi. Diğerlerini öldürüp intihar ettiği düşünülen Aydın Karnak’ın elinden swap örneği alınarak Ankara’ya incelemeye gönderildi. Yapılacak inceleme sonucunda olayın netleşeceği belirtildi. Olay sonrası jandarma takımları ölen şahısların yakını ve teması bulunan 5 kişinin sözlerine başvurdu. Alınan tabirlerde bu bireylerin ortalarında bilinen bir hasımlık bulunmadığı öğrenildi.

CENAZELER TOPRAĞA VERİLDİ

Tokat Devlet Hastanesinde yapılan otopsi süreçlerinin akabinde cenazeler sabah saatlerinde ailelerine teslim edildi. Bahattin Karnak, Halil Kargın ve Aydın Karnak’ın cenazeleri Tokat Pir Sultan Abdal Derneği Cemevi’nde kılınan cenaze namazının gerisinde Eskiköy’de toprağa verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu