Ekonomi

Pazar sonrası faaliyetler: Oracle, Rubrik, GameStop ve diğerleri

Mesai Sonrası Hisse Hareketleri:

Oracle (ORCL), çeyrek dönem için hisse başına kazancı finansal analistlerin tahminlerinden biraz daha düşük olmasına rağmen, piyasa kapandıktan sonra %7,75 oranında artış gösterdi. Oracle ayrıca Microsoft ve OpenAI ile birlikte çalışacağına dair bir duyuru yaptı. Bu ortaklık, Microsoft’un Azure AI hizmetlerini, OpenAI’nin kullanımı için daha fazla kaynak sağlayacak olan Oracle’ın Bulut Altyapısı ile entegre ederek yeteneklerini genişletmeyi amaçlıyor.

Rubrik (RBRK), ilk çeyrek kazançlarını ve gelecekteki finansal görünümünü açıklamasının ardından hisse fiyatının %2 oranında arttığını gördü. Gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %38 artış göstererek 187,3 milyon dolara ulaştı. İleriye dönük olarak şirket, mevcut mali yıl için gelirinin 810 milyon ila 824 milyon dolar arasında olmasını bekliyor.

GameStop (GME), daha önce kamuoyuna açıkladığı “piyasada” hisse senedi arz programının tamamlandığını duyurduktan sonra hisse fiyatında %1’lik bir artış yaşadı. Şirket, bu program aracılığıyla arz etmesine izin verilen maksimum sayıda hisseyi başarıyla satarak yaklaşık 2,137 milyar dolarlık toplam brüt gelir elde etti.

Casey’s General Stores (CASY) hisseleri, finansal analistlerin beklediğinden daha yüksek olan çeyrek kazançlarını bildirdikten sonra %5 oranında yükseldi ve şirket ayrıca finansal görünümünü de açıkladı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

habermaden.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu