Ekonomi

Qorvo hisseleri güçlü kazançlar ve geleceğe yönelik olumlu görünümün ardından yükselişe geçti

Qorvo (QRVO) üçüncü çeyrekte beklentilerin üzerinde kar ve gelir açıklayarak piyasanın kapanmasının ardından hisse fiyatının %5,2 oranında artmasına neden oldu.

Yarı iletken analiz şirketi, üçüncü çeyrekte hisse başına kazancının (EPS) 2,10 dolar olarak rapor ederek ortalama analist tahmininin 1,66 doların üzerinde olduğunu bildirdi. Gelirleri, piyasa uzmanlarının 1 milyar dolarlık tahminlerini aşarak 1,07 milyar dolara ulaştı.

Aynı dönemde Qorvo, GAAP dışı brüt marjın %43,8 ve faaliyet kârının 237 milyon dolar olduğunu bildirdi.

İleriye dönük görünümünde şirket, dördüncü çeyrek için yaklaşık 1,20 $’lık bir EPS öngörüyor; bu, mali analistlerin 1,15 $’lık beklentisinin üzerinde. Ayrıca gelecek çeyreğe ilişkin gelirin, piyasa analistlerinin beklediği 914,1 milyon doların üzerinde, 925 milyon dolar civarında olmasını bekliyor.

Ayrıca Qorvo, yüksek performanslı silikon entegre devrelerin (IC) üretiminde uzmanlaşmış bir şirket olan Anokiwave’i satın almayı kabul ettiğini duyurdu. Bu satın alma işleminin Mart ayında sona eren çeyrekte tamamlanması planlanıyor.

Qorvo’nun Yüksek Performanslı Analog bölümünün lideri Philip Chesley, “Anokiwave tarafından geliştirilen yüksek frekanslı ışın oluşturma ve ara frekanstan (IF) radyo frekansına (RF) dönüşüm IC’leri, Qorvo’nun mevcut RF ön uç ürün serisini önemli ölçüde geliştirecek” dedi.

“Farklı yeteneklerimizi birleştirerek savunma, havacılık ve ağ altyapısı pazarlarında kullanılmak üzere tam entegre çözümler ve Paketler halinde Sistemler (SiP’ler) sunabileceğiz.”

Bu makale yapay zeka teknolojisinin yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve daha sonra bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu