Haber

Şahinbey Belediyesi Aşure Geleneğini Sürdürüyor

– Şahinbey Belediyesi aşure geleneğini sürdürüyor

Şahinbey Belediyesi’nden vatandaşlara aşure hediyesi

GAZİANTEP – Her yıl Muharrem ayında vatandaşlara aşure ikram eden Şahinbey Belediyesi, bu geleneği bu yılda sürdürüyor.

Bugüne kadar 3 milyon 500 bin kişiye hizmet veren Şahinbey Belediyesi, bu yıl Muharrem döneminde vatandaşlara aşure ikram edecek. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı Balıklı Park’ın yanındaki aşure ikram alanına gelen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kaselere doldurduğu aşureleri vatandaşlara ikram etti.

Muharrem, birlik ve kardeşlik demektir.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Muharrem ayında aşure geleneğinin devam ettiğini belirterek, “Öncelikle vatandaşlarımızın Muharrem ayı mübarek olsun. Muharrem, tarihte pek çok olayın yaşandığı bir aydır. Aynı zamanda Muharrem ayı da kutlanır. hüzünlü bir yanı da vardır.Bunların en bilineni Kerbela hadisesidir Hazreti Hüseyin.Rabbimizin ve dostlarının şehadetini acıyla anarız bu olay içimizi hep sızlatır.Özellikle Muharrem ayının 10. Aşure dediğimiz bu tatlıyı şehrimizde yapıp komşularla paylaşmak çok güzel bir adettir.Yıllardır devam ettirdiğimiz aşure geleneğimizi o günden beri devam ettiriyoruz.Aşurelerimizi pişiriyoruz. 27 çeşit malzemenin bulunduğu , hijyenik ortamda ve ilçemizin farklı noktalarında vatandaşlarımızın hizmetine sunulmaktadır. Aşure bereket, rahmet ve kardeşlik demektir. Allah birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi daim etsin.”

Şahinbey Belediyesi’nin aşurelerini tadan vatandaşlar, “Şahinbey Belediyemizin her yıl Muharrem ayında dağıttığı merhametin, paylaşmanın ve hoşgörünün simgesi olan aşureyi yedik. Her yıl olduğu gibi bu yılda aşure çok güzel yapıldı. Şahinbey’imiz Her yıl bu tür etkinlikleri bizlere sunan Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na, kendisine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu