Haber

23 ŞÜPHELİ KENDİ AVUKATLARINI BELİRLEYEREK DOLANDIRICILIKLA YAKALANDI

Özden ATIK/

Kendilerini avukat olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptıkları ve icra borcu olduğu iddia edilen 25 zanlı hakkında tutuklama kararı verildi. Eşzamanlı operasyonda 23 şüpheli yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Dolandırıcılık ve Dolandırıcılık Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 25 zanlının icra borçları olduğunu söyleyerek avukat veya hukuk bürolarında çalışıyormuş gibi görünerek organize bir şekilde dolandırıcılık yaptıkları belirlendi. ödemezlerse icra takibi başlatılacağını taahhüt eder. Şüphelilerin açık hat ve gerçek avukat isimlerini ve baroya kayıtlı kayıtları kullandıkları anlaşıldı. Ayrıca dolandırdıkları şahıslarla hiç yüz yüze gelmeden sadece telefonla ve bankalar aracılığıyla para akışını sağlayarak hareketi gerçekleştirdikleri belirlendi.

Polisin tapındığı araştırmada, örgüt yöneticileri ve üyelerinin kimliklerinin tespit edilmesinin ardından gözaltı kararı verildi. “Suç İşlemek, Nitelikli Dolandırıcılık ve Kişisel Verilerin Hukuka Aykırı Olarak Elde Edilmesi veya Yayılması” Amaçlı Örgüt Kurma ve Üye Olma Hatalarından Yürütülen Soruşturmada 29 Farklı Adrese Eş Zamanlı Operasyon Gerçekleştirildi. Operasyonda 25 zanlıdan 23’ü yakalandı. Diğerlerinin yakalama çalışmaları devam ediyor.

duzkoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu