Haber

The Guardian: ABD’de Neredeyse İki Günde Bir Kimyasal Kazalar Oluyor

LONDRA, 28 Şubat (Xinhua) — The Guardian, ABD Çevre Koruma Dairesi (EPA) ve kar amacı gütmeyen gruplar tarafından ABD’deki kimyasal kazaları, raydan çıkan trenleri, kamyon kazalarını, boru hattı yırtılmalarını, endüstriyel tesis sızıntılarını takip eden verileri analiz ediyor. Dökülme veya dökülme gibi kimyasalların kazara çevreye salınması gibi olayların ülkede düzenli olarak meydana geldiğini ortaya koydu.

The Guardian’da cumartesi günü yayınlanan analizde, Kimyasal Afet Önleme Koalisyonu tarafından yalnızca 2023’ün ilk 7 haftasında kaydedilen 30’dan fazla kaza olduğu ve bunun da her 1,5 günde bir kazaya karşılık geldiği belirtildi. Koalisyon, 2021’de 177 ve geçen yıl 188 kaza kaydetti.

Habere göre, koalisyonun kaydettiği kazaların ağırlıkları büyük farklılıklar gösteriyor ancak her kazada insan ve çevre sağlığı için potansiyel tehdit oluşturduğu düşünülen kimyasal maddelerin kazara açığa çıkması söz konusu.

Amerika Birleşik Devletleri’nde müdahaleden sorumlu birden fazla kurum olduğu için tehlikeli kimyasal olaylarının tam sayısını belirlemek zordur, ancak The Guardian’a konuşan EPA, The Guardian’a ajansın son 10 yılda “ortalama olarak teslim ettiğini” söyledi. Tehlikeli kimyasalların ve petrolün salındığı olaylar da dahil olmak üzere yılda 235 acil durum müdahalesi.” söylenmiş.

Obama yönetimi sırasında EPA’nın arazi ve acil durum yönetimi ofisinde yönetici yardımcısı olarak görev yapan Mathy Stanislaus’a atıfta bulunulan raporda, yaklaşık 200 milyon kişinin bu kazalar açısından her zaman risk altında olduğu ve bu kişilerin birçoğunun Amerikalı olduğu belirtiliyor. renkli veya dezavantajlı topluluklardan. yapıldı.

Stanislaus, “Bu insanlar her gün bir kaza korkusuyla yaşıyorlar” dedi.

Bölüm temsilcileri kaza oranlarında düşüş eğilimi olduğunu söylese de, işçi ve toplum hakları savunucuları, yetersiz bilgi ve kaza bildirimindeki gecikmelerin bir gelişme olduğu yönünde yanlış bir izlenim yarattığını söyleyerek bu argümana karşı çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu