Haber

AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu İsrail’in saldırılarına tepki gösterdi

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Orhan Miroğlu gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kentteki bir otelde basın mensuplarıyla bir araya gelen Miroğlu, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına değinerek dünyanın bu katliama duyarsız kalmaması gerektiğini belirtti.

Miroğlu, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünün kutlandığını belirterek, “Cumhuriyet’in ne kadar büyük bir başarı olduğunu görmek için ciltler dolusu kitap okumaya gerek yok. Hemen yanımızdaki coğrafyada dökülen kana baktığımızda görüyoruz. Cumhuriyetin kuruluşuna öncülük eden Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının tarihi ne muazzamdır.” “Sanırım herkes başarıya ulaştıkları konusunda hemfikir olacak.” söz konusu.

Miroğlu, 12 Eylül darbesi sonrasında yaşanan işkencelerle anılan ve bir süre tutulduğu Diyarbakır Cezaevi’nin mülkiyetinin müzeye dönüştürülmek üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı’na devredilmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Miroğlu, cezaevinde yaşadıklarını anlattığı “Posta Kutusu 213 Diyarbakır” adlı kitabının önümüzdeki günlerde İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı’nda okuyucularla buluşacağını belirtti.

Diyarbakır anneleri hakkında yazdığı kitabın sona erdiğini anlatan Miroğlu, edebiyat, sinema, siyaset gibi birçok alanda güncel olayları kamuoyuna anlatmaya devam edeceklerini kaydetti.

haberfatsa.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çankaya Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu